Fajtaismertet?Rezisztens almafajtákSzaporító anyag el?állításÚjdonságokKépek
Fajtaismertet? / ?szibarack


Öszibarackfajtáink

 


 

Alitop®:
Sárgahúsú nektarinújdonság. Érésideje Redhaven +2 nap, sárga alapszínén szinte 100% piros fed?szín borítja. Gyümölcse nagyméret? (AA), húsa kemény, jól szállítható. Magvaváló. Fája közép-er?s növekedés?, b?term?.

 


 

Andosa (Stark Red Gold):
Augusztus második felében ér? sárgahúsú nektarin. Nagy, tojásdad alakú, csaknem teljes felületén sötétpiros gyümölcse magvaváló, nagyon ízletes. Fája er?s növekedés?, virágrügyeket f?ként a vessz?k fels? harmadában hoz, ezért hosszú metszést igényel. Téli leh?léseket közepesen t?ri.

Babygold 6:
Els?sorban ipari feldolgozásra alkalmas, nagygyümölcs? fajta. Héja közepesen molyos, húsa narancssárga, szilárd, maghozkötött. Fája középer?s növekedés?. Téli leh?léseket jól bírja. Jól szállítható.

 


 

Caldesi 2000:
Redhaven el?tt kb. egy héttel ér?, intenzív színez?dés? nektarin. Gyümölcse nagy, aszimmetrikus, kissé megnyúlt. Húsa fehér, íze jó, félig magvaváló. Fája er?s növekedés?, feltör? habitusú, term?képessége nagy. A leh?léseket közepes mértékben tolerálja.

Champion:
Megnyúlt gömb alakú, nagy méret?, világos, zöldesfehér szín?, bordópiros bemosottsággal, fehér húsú, magvaváló, nagyon b?term?. Augusztus utolsó harmadában érik. Fája er?s növekedés, felfelé tör?. Kiváló íze miatt friss fogyasztásra, gyümölcslé és bef?tt gyártására alkalmas.
Cresthaven:
Igen nagy, lapított gömb alakú gyümölcse augusztus végén, szeptember elején érik. Héja alig molyhos Fed?színe nagyrészt vörös. Húsa sárga, szilárd, magvaváló. Sokoldalúan felhasználható, áruvá készítést, szállítást, tárolást jól t?ri. Fája középer?s növekedés?, s?r?bb ültetvények telepítésére alkalmas.

 


 

Dixired:
Gömböly?, középnagy méret?, sárga szín?, élénkpirossal csíkozott. B?term?, sárgahúsú, duránci, július második felében, a Redhaven el?tt két héttel érik. Jól szállítható. Fája középer?s növekedés?. Friss fogyasztásra alkalmas fajta. Házikertbe is ajánlott.

Early Redhaven:
Rendszeresen és b?ven terem, túlköt?désre hajlamos. Kissé megnyúlt gömb alakú gyümölcse középnagy méret?, héja sárga szín?, pirossal csíkozott, húsa sárga, közepesen kemény, félmagvaváló. július végén érik. Kiemelked? fagyt?rés?, friss fogyasztásra alkalmas fajta.
Elberta:
Gyümölcse nagy, lapított gömb alakú, pirossal mosott, zöldessárga alapszín?. Héja vastag, er?sen molyhos. Húsa narancssárga, rostos, b?lev?. Magvaváló. Áruvá készítést, szállítást jól t?ri. Fája középer?s növekedés?. Term?képessége nagyfagyérzékenysége miatt terméshozása változó. Házikertbe javasolt.
Fantasia:
Augusztus végén ér?, kései nektarin. Gyümölcse nagy, gömb alakú. Héja élénkpiros, húsa narancssárga, szilárd, magvaváló. Fája er?s növekedés?, téli leh?lésekkel szemben kissé érzékeny.

 


 

Flavortop:
Nagy gyümölcs?, tetszet?s, a felületén élénkpiros, szilárd sárga húsú, jól szállítható, magvaváló nektarin. Augusztus második hetében érik.

Ford:
Középnagy, er?sen molyhos. Színe zöldessárga, piros bemosottsággal. Húsa zöldesfehér, félig magvaváló. B?term?. Fája er?s növekedés?. Lehüléseket jól t?riGombás betegségekkel szemben toleráns. Házikertekbe ajánlott.
Incrocio Pieri:
Szabályos gömb alakú, nagyméret?, sárgásfehér szín?, sötétpiros fed?színnel. Fehér húsú, magvaváló, augusztus közepén érik. Jó term?képességgel és termésbiztonsággal rendelkezik. Házikerti telepítésre javasolt.
Independence:
Középnagy, nektarin gyümölcsei tojásdad alakúak. B?term?, de ritkítást igényel. Augusztus elején, a redhaven után néhány nappal érik. Színe élénk sötétpiros, húsa sárgásfehér, kemény, magvaváló. Fája er?s növekedés?.

 


 

Mariska:
Szabályos gömb alakú, középnagy méret?, világos zöldesfehér szín?, középs? részen kárminpiros. B?term?, fehér húsú, félmagvaváló, július közepét?l szedhet?. Fája er?s növeke-dés?. Gombás betegségekkel szemben kevésbé érzékeny.

Michelini:
Kései érés? (szeptember közepén érik). Jó term?képesség?. Nagy gyümölcse gömb alakú, héja gyengén-közepesen molyhos, csíkozott nagyrészt piros fed?színnel borított. Húsa fehér, középkemény, magvaváló. Hosszan tárolható. Házikertbe és áruültetvénybe is javasolható. Friss fogyasztásra alkalmas.

 


 

Maystar:
Gömb alakú gyümölcse nagy, szimmetrikus. Rózsaszínes alapszínét sötétpiros fed?szín borítja. Enyhén molyhos. Húsa fehér, íze kellemes, magvaváló. Augusztus közepén-végén érik. Fája er?s növekedés?, felfelé tör?. Tetszet?s gyümölcse, jó term?képessége és jó t?r?képessége miatt áruültetvénybe is telepíthet?.

Red June:
Gyümölcse közepnagy vagy kicsi, a felületén élénkpiros, sárgahúsú félmagvaváló nektarin, július második felében érik. Repedésre hajlamos. Fája er?s növekedés?, virágrügyei egyenletesen oszlanak el a vessz?n. Téli fagyokkal szemben ellenálló.

 

Redhaven:
Csaknem szabályos gömb alakú, középnagy méret?, sárga szín?, pirossal csíkozott. Rendszeresen és b?ven terem. Sárga húsa közepesen szilárd, magvaváló, augusztus elejét?l szedhet?. Fája középer?s növekedés?. Téli lehülésekkel szemben ellenálló. Friss fogyasztásra alkalmas.

 


 

Rome Star®:
Sárga húsú molyhos ?szibarack fajta, amely a Suncresttel érik egy id?ben. A gyümölcsök nagyok és jól színez?dnek. Fája er?s növekedés?, közepesen fagyérzékeny. Magyarországon már köztermesztésben lév? fajta.

Silver Giant®
Kései, Redhaven után egy hónappal ér? fehér húsú nektarin. Gyümölcse nagy, piacos. Fája er?s növekedés?.
Száraz nyarakon öntözni kell. Próbatermesztésre ajánlott választékb?vít? fajta.

 


 

Springtime:
Kissé megnyúlt gömb alakú, kis méret?, zöldesfehér szín?, élénkpirossal bemosott. Fehér húsú, b?lev?, duránci. Igen korán, június második felében szedhet?. Jó term?képesség?, de a megfelel? méret eléréséhez ritkítást igényel. Fáj er?s növekedés?. A legkorábbi érés? árutermesztésre alkalmas fajta. Friss fogyasztásra alkalmas.

Sunbeam:
Rendszeresen és b?ven terem. Szabályos gömb alakú, nagy méret?, héja sárga szín?, élénkpirossal bemosódott. Sárga húsú, magvaváló, augusztus második felében szedhet?. Fája középer?s növekedés?. Gyümölcse friss fogyasztásra és bef?tt készítésére is ajánlott.

 


 

Suncrest:
szabályos gömb alakú, nagy méret?, sárga szín?, élénkpirossal bemosott, b?term? sárga húsú, magvaváló, augusztus második felében szedhet?.

Venus:
Gyümölcse nagy, megnyúlt, aszimmetrikus, sárga alapon, fényl?piros fed?színnel. Húsa ízletes, lédús, magvaváló. Augusztus végén- szeptember elején érik, a Fantasia fajta után. Fáj er?s növekedés?. Jó term?képesség?, de virágrügyei fagyérzékenyek. Gyümölcsei az áruvákészítést jól t?rik, tárolásra alkalmasak.