FajtaismertetőRezisztens almafajtákSzaporító anyag előállításÚjdonságokKépek
Fajtaismertető / Őszibarack


Öszibarackfajtáink

 


 

Alitop®:
Sárgahúsú nektarinújdonság. Érésideje Redhaven +2 nap, sárga alapszínén szinte 100% piros fedőszín borítja. Gyümölcse nagyméretű (AA), húsa kemény, jól szállítható. Magvaváló. Fája közép-erős növekedésű, bőtermő.

 


 

Andosa (Stark Red Gold):
Augusztus második felében érő sárgahúsú nektarin. Nagy, tojásdad alakú, csaknem teljes felületén sötétpiros gyümölcse magvaváló, nagyon ízletes. Fája erős növekedésű, virágrügyeket főként a vesszők felső harmadában hoz, ezért hosszú metszést igényel. Téli lehűléseket közepesen tűri.

Babygold 6:
Elsősorban ipari feldolgozásra alkalmas, nagygyümölcsű fajta. Héja közepesen molyos, húsa narancssárga, szilárd, maghozkötött. Fája középerős növekedésű. Téli lehűléseket jól bírja. Jól szállítható.

 


 

Caldesi 2000:
Redhaven előtt kb. egy héttel érő, intenzív színeződésű nektarin. Gyümölcse nagy, aszimmetrikus, kissé megnyúlt. Húsa fehér, íze jó, félig magvaváló. Fája erős növekedésű, feltörő habitusú, termőképessége nagy. A lehűléseket közepes mértékben tolerálja.

Champion:
Megnyúlt gömb alakú, nagy méretű, világos, zöldesfehér színű, bordópiros bemosottsággal, fehér húsú, magvaváló, nagyon bőtermő. Augusztus utolsó harmadában érik. Fája erős növekedés, felfelé törő. Kiváló íze miatt friss fogyasztásra, gyümölcslé és befőtt gyártására alkalmas.
Cresthaven:
Igen nagy, lapított gömb alakú gyümölcse augusztus végén, szeptember elején érik. Héja alig molyhos Fedőszíne nagyrészt vörös. Húsa sárga, szilárd, magvaváló. Sokoldalúan felhasználható, áruvá készítést, szállítást, tárolást jól tűri. Fája középerős növekedésű, sűrűbb ültetvények telepítésére alkalmas.

 


 

Dixired:
Gömbölyű, középnagy méretű, sárga színű, élénkpirossal csíkozott. Bőtermő, sárgahúsú, duránci, július második felében, a Redhaven előtt két héttel érik. Jól szállítható. Fája középerős növekedésű. Friss fogyasztásra alkalmas fajta. Házikertbe is ajánlott.

Early Redhaven:
Rendszeresen és bőven terem, túlkötődésre hajlamos. Kissé megnyúlt gömb alakú gyümölcse középnagy méretű, héja sárga színű, pirossal csíkozott, húsa sárga, közepesen kemény, félmagvaváló. július végén érik. Kiemelkedő fagytűrésű, friss fogyasztásra alkalmas fajta.
Elberta:
Gyümölcse nagy, lapított gömb alakú, pirossal mosott, zöldessárga alapszínű. Héja vastag, erősen molyhos. Húsa narancssárga, rostos, bőlevű. Magvaváló. Áruvá készítést, szállítást jól tűri. Fája középerős növekedésű. Termőképessége nagyfagyérzékenysége miatt terméshozása változó. Házikertbe javasolt.
Fantasia:
Augusztus végén érő, kései nektarin. Gyümölcse nagy, gömb alakú. Héja élénkpiros, húsa narancssárga, szilárd, magvaváló. Fája erős növekedésű, téli lehűlésekkel szemben kissé érzékeny.

 


 

Flavortop:
Nagy gyümölcsű, tetszetős, a felületén élénkpiros, szilárd sárga húsú, jól szállítható, magvaváló nektarin. Augusztus második hetében érik.

Ford:
Középnagy, erősen molyhos. Színe zöldessárga, piros bemosottsággal. Húsa zöldesfehér, félig magvaváló. Bőtermő. Fája erős növekedésű. Lehüléseket jól tűriGombás betegségekkel szemben toleráns. Házikertekbe ajánlott.
Incrocio Pieri:
Szabályos gömb alakú, nagyméretű, sárgásfehér színű, sötétpiros fedőszínnel. Fehér húsú, magvaváló, augusztus közepén érik. Jó termőképességgel és termésbiztonsággal rendelkezik. Házikerti telepítésre javasolt.
Independence:
Középnagy, nektarin gyümölcsei tojásdad alakúak. Bőtermő, de ritkítást igényel. Augusztus elején, a redhaven után néhány nappal érik. Színe élénk sötétpiros, húsa sárgásfehér, kemény, magvaváló. Fája erős növekedésű.

 


 

Mariska:
Szabályos gömb alakú, középnagy méretű, világos zöldesfehér színű, középső részen kárminpiros. Bőtermő, fehér húsú, félmagvaváló, július közepétől szedhető. Fája erős növeke-désű. Gombás betegségekkel szemben kevésbé érzékeny.

Michelini:
Kései érésű (szeptember közepén érik). Jó termőképességű. Nagy gyümölcse gömb alakú, héja gyengén-közepesen molyhos, csíkozott nagyrészt piros fedőszínnel borított. Húsa fehér, középkemény, magvaváló. Hosszan tárolható. Házikertbe és áruültetvénybe is javasolható. Friss fogyasztásra alkalmas.

 


 

Maystar:
Gömb alakú gyümölcse nagy, szimmetrikus. Rózsaszínes alapszínét sötétpiros fedőszín borítja. Enyhén molyhos. Húsa fehér, íze kellemes, magvaváló. Augusztus közepén-végén érik. Fája erős növekedésű, felfelé törő. Tetszetős gyümölcse, jó termőképessége és jó tűrőképessége miatt áruültetvénybe is telepíthető.

Red June:
Gyümölcse közepnagy vagy kicsi, a felületén élénkpiros, sárgahúsú félmagvaváló nektarin, július második felében érik. Repedésre hajlamos. Fája erős növekedésű, virágrügyei egyenletesen oszlanak el a vesszőn. Téli fagyokkal szemben ellenálló.

 

Redhaven:
Csaknem szabályos gömb alakú, középnagy méretű, sárga színű, pirossal csíkozott. Rendszeresen és bőven terem. Sárga húsa közepesen szilárd, magvaváló, augusztus elejétől szedhető. Fája középerős növekedésű. Téli lehülésekkel szemben ellenálló. Friss fogyasztásra alkalmas.

 


 

Rome Star®:
Sárga húsú molyhos őszibarack fajta, amely a Suncresttel érik egy időben. A gyümölcsök nagyok és jól színeződnek. Fája erős növekedésű, közepesen fagyérzékeny. Magyarországon már köztermesztésben lévő fajta.

Silver Giant®
Kései, Redhaven után egy hónappal érő fehér húsú nektarin. Gyümölcse nagy, piacos. Fája erős növekedésű.
Száraz nyarakon öntözni kell. Próbatermesztésre ajánlott választékbővítő fajta.

 


 

Springtime:
Kissé megnyúlt gömb alakú, kis méretű, zöldesfehér színű, élénkpirossal bemosott. Fehér húsú, bőlevű, duránci. Igen korán, június második felében szedhető. Jó termőképességű, de a megfelelő méret eléréséhez ritkítást igényel. Fáj erős növekedésű. A legkorábbi érésű árutermesztésre alkalmas fajta. Friss fogyasztásra alkalmas.

Sunbeam:
Rendszeresen és bőven terem. Szabályos gömb alakú, nagy méretű, héja sárga színű, élénkpirossal bemosódott. Sárga húsú, magvaváló, augusztus második felében szedhető. Fája középerős növekedésű. Gyümölcse friss fogyasztásra és befőtt készítésére is ajánlott.

 


 

Suncrest:
szabályos gömb alakú, nagy méretű, sárga színű, élénkpirossal bemosott, bőtermő sárga húsú, magvaváló, augusztus második felében szedhető.

Venus:
Gyümölcse nagy, megnyúlt, aszimmetrikus, sárga alapon, fénylőpiros fedőszínnel. Húsa ízletes, lédús, magvaváló. Augusztus végén- szeptember elején érik, a Fantasia fajta után. Fáj erős növekedésű. Jó termőképességű, de virágrügyei fagyérzékenyek. Gyümölcsei az áruvákészítést jól tűrik, tárolásra alkalmasak.