Fajtaismertet?Rezisztens almafajtákSzaporító anyag el?állításÚjdonságokKépek
Fajtaismertet? / Szilva


Szilvafajtáink

 


 

Ageni:
Augusztus végén-szeptember elején ér? francia fajta. Gyümölcse megnyúlt tojásdad, rózsaszínes-bordó, hamvas, íze felt?n?en édes. Aszalásra a legkiválóbb, de magas cukortartalma miatt pálinkakészítésre is tökéletes választás. Teljesen öntermékeny, b?term? fajta

 

 

Althann ringló: Önmedd?, pollenadói: Debreceni muskotály, Sermina, Ageni. Gyümölcse lapított gömb alakú, nagy méret?, liláspiros magvaváló. B?term?, augusztus közepét?l szedhet?. F?leg friss fogyasztásra alkalmas.

 


 

Besztercei Nm 122:
Jól öntermékenyül? fajták. Gyümölcse közepes méret?, hosszúkás, kissé lapított alakú, sötétkék szín? magvaváló, b?term?, szeptember elejét?l szedhet?. Fája középer?s növekedés?. Gyümölcsei sokoldalúan felhasználhatók.

 

Bluefre:
Öntermékeny. Alig megnyúlt alakú, nagy méret? gyümölcse, sötétkék szín?, hamvas héjú, keményhúsú, jó íz?. Szeptember elejét?l szedhet?. Korán term?re fordul, rendszeresen és b?ven terem. Friss fogyasztásra és aszalásra is felhasználható.

 


 

Cacanska lepotica:
Részben öntermékeny, Cacanska rana pollenadóval biztosabban terem. Korán term?re fordul, rendszeresen és b?ven terem. Ellipszis alakú, nagy méret?, kék szín?, hamvas. Július végét?l szedhet?. Magvaváló. Középer?s növekedés?, ritka koronát nevel. Korán ér? és tetszet?s gyümölcsei miatt gazdaságosa termeszthet? fajta. Friss fogyasztásra, bef?tt és aszalványkészítésre is alkalmas.

 


 

Cacanska rana:
Friss fogyasztásra alkalmas, nagy termés?, zamatos szilva. Rendszeresen terem. Színe li-láskék, tetszet?s gyümölcs?, július utolsó harmadában szedhet?. Íze édes-savas. Önmedd?, de jól termékenyíti a Cacanska lepotica és a Sermina és a Silvia is. Magvaváló.

 


 

Cacanska rodna:
Augusztus végén, szeptember elején ér?, valódi kék szilva. Fája fiatalon er?sen, kés?bb közepesen növekszik. Igen korán, már a harmadik-negyedik évben berakódik terméssel, ennek súlya alatt szétterül és igen jellegzetes, ívelt ágrendszere alakul ki. Virágai öntermékenyül?k. Kiválóan alkalmas konzervipari és h?t?ipari felhasználásra. Éretten húsa kellemes, édes íz?, friss áruként is jól értékesíthet?.

 


 

Debreceni muskotály:
Önmedd?, virágait jól termékenyíti az Althan ringló, a President és a Sermina és a Zöld ringló. Gyümölcse kissé megnyúlt alakú, nagy gyümölcs?, kékeslila szín?, magvaváló. Intenzív muskotályos illattal és zamattal rendelkezik. B?term?, korán term?re fordul, de szakaszosan terem. Szeptember közepén szedhet?.

Elena®:
Szeptember végi érés? német fajtaújdonság.
Korán term?re fordul és rendszeresen terem. Öntermékeny.
Gyümölcse megnyúlt középnagy, héjszíne sötétkék. Jól tárolható.
Empress (Grossa di Felisio):
Olaszországból származó fajtaújdonság. A fajta óriási gyümölcsével és remek ízével vívja ki a szakért?k és a fogyasztók elismerését. A Presidenttel együtt telepítve nagy termésekre képes.
Olaszországból származó, Stanley és President között, szeptember elején ér? fajtaújdonság.
Húsa aranysárga, magvaváló.

 


 

Haganta®:
Nagy gyümölcs?, korán term?re forduló kifejezetten frisspiaci fajta. Szeptember els? felében érik. Húsa sárga, magvaváló, jó íz?. Csak részben öntermékeny. javasolt porzófajták: Cacanska lepotica, Katinka

 


 

Presenta®:
Korán term?re forduló, tavaszi fagyokat jól toleráló kései érésidej? (szeptember vége - október eleje) fajta. Sharka toleráns, beltartalmát a jó íz és a nagy cukortartalom jellemzi. Gyümölcs mérete közepes (30g) alakja hengeres. Repedésre hajlamos. Kiváló pálinka alapanyagot szolgáltat!

President:
Kés?n, szeptember közepén ér?, nagygyümölcs? szilva. Húsa kemény, magvaváló, savas. Korán fordul term?re, rendszeresen és b?ven terem. Közepes növekedési erély?.

 


 

Ruth Gerstetter:
A legkorábban ér?, július közepét?l szedhet?. Önmedd?,jó pollenadói az Ageni, az Althann ringló és a Cacanska fajták. Megnyúlt alakú, nagy gyümölcs?, közepesen term?, kék szilva. Magvaváló, friss fogyasztásra alkalmas.

 


 

Sermina:
Igen korán, július végén ér?, nagy gyümölcs? ringló. Íze kellemesen édes-savas, f?szeres. Húsa aranysárga, fényl?, b?lev?. Önmedd?, Althann ringló, Ageni, cacanska rana, debreceni muskotály pollenadóval telepítsük. Középer?s növekedés?, törékeny fát nevel. Házikerti telepítésre javasolható.

 


 

Silvia:
Új román fajta. Július végén-augusztus elején érik. Nagyon nagy gyümölcse(45-60g) tetszet?s, ovális alakú. Félig magvaváló. Rendszeresen, b?ven terem. Önmedd?. Jól terméke-nyíti Althann ringló, Stanley, President, Ageni, Monfort. Fája intenzív koronaformák kialakí-tására alkalmas.

 


 

Stanley:
Öntermékeny, enyhén nyakas, megnyúlt tojás alakú, nagy gyümölcs?, sötétkék, magvaváló, korán term?re fordul. Húsa kemény, éretten magvaváló, es?s id?ben repedésre hajlamos. Nagyon b?term?, augusztus végét?l szedhet?.

 


 

Top First:
A legkorábbi fajták egyike. A virágok öntermékenyek, de ajánlott porzópartnerrel ültetni, a középkorai virágzási csoportból. Nagy termésmennyiségekre képes, nem hajlamos termésingadozásra. Gyümölcse liláskék-kék szín?, héja viaszos, alakja hosszúkás. Kiválóan alkalmas a Cacansca rana utáni és lepotica el?tt szedési szünet betöltésére. A gyümölcshús sárgás, lédús, magvaváló. Túléretten lepotyog, szedési ideje körülbelül 15 nap. Kísérleti fajtaként ajánlott.

 


 

Top Five®:
Érésideje a Cacansca lepotica elé tehet?, koraisága ellenére öntözött körülmények között két hétig is fán tartható. Húsa kemény, magvaváló. Igen piacos szilva, mivel héja hamvas és kifejezetten kék. Mérete középnagy, kisebb mint a Cacansca rana. Sharka-vírus toleráns, monília ellenálló, téli fagyokra nem érzékeny fajta. Els?sorban nyugati exportra javasolt, de belpiaci értékesítésre is alkalmas megjelenése és fán tarthatósága miatt

 


 

Top Hit®:
Középérés?, nagy term?képesség? fajta. Vírus toleráns, részben öntermékeny. Nagy gyümölcsméret és terméshozam jellemzi. A legszebb megjelenés? szilva a Top sorozatból. Súlya 50-60g, himl?vírusnak ellenáll, moníliára érzékenyebb, ritkítani érdemes, fája jól alakítható, tavaszi fagyokat jól t?ri.

 


 

Top taste®:
Középkései, öntermékeny, egyöntet?en színez?d? fajta. Felfelé tör? ágrendszere és nem túl er?s növekedése van. Tavaszi fagyokat jól viseli. Gyümölcse 35-40 grammos, színe kék, hosszúkás alakú. Húsa sárga, lédús, nem teljesen magvaváló, kiváló íz?, f?szeres zamatú. Ideális friss piaci fajta, de ipari alapanyagként is kiváló, szesz, süt?ipar, fagyasztóipar kiváló alapanyagát adja. Szüreti ideje elhúzódó, gyümölcse sokáig fán tartható. Sharka-rezisztens, a moníliának és a rozsdabetegségeknek jól ellenáll.

 


 

Tuleu gras:
Augusztus második felében ér? középnagy, hosszúkás, kékszilva. Héja hamvas, húsa sárgászöld, kemény, ropogós. Íze édes, aromás, magvaváló. Fája korán term?re fordul, b?ven terem, talajjal szemben nem igényes. Porzói: Besztercei Nm122, Stanley, Bluefre, President. Friss fogyasztás, bef?tt készítésre, aszalásra is alkalmas, 30 napig tárolható.

Vérszilva:
/dísz/ kerek koronájú fa 6-8 méterre n?, levelei feketéspirosak, virágai rózsaszín?ek, színes lombja gyönyör?. Igénytelen.

 


 

Zöld ringló:
Több száz éves francia eredet? fajta. Augusztus közepén érik. Héja zöldessárga-sárga, a napos oldalon kissé pirosan pontozott. Húsa zöldessárga, lédús, éretten magvaváló, íze nagyon édes, de kellemes. Friss fogyasztásra és bef?tt készítésére is alkalmas. Jól porozza a Stanley , Althan ringló és a Debreceni muskotály