Fajtaismertet?Rezisztens almafajtákSzaporító anyag el?állításÚjdonságokKépek
Fajtaismertet? / Meggy


Meggyfajtáink

 


 

Cigánymeggy C. 404.:
Középkései virágzású. Gyümölcse kicsi, fest? lev?, nagyon sötét szín?. Növekedése középer?s, ostorosodásra hajlamos. B?term?, igénytelen fajta. Húsa középkemény, fest?lev?. Szárazon válik el a kocsánytól, jól rázható.

 


 

Cigánymeggy 7:
Nemesít?je Brózik Sándor, egy kárpát-medencei populációból szelektálta. Öntermékeny, középkései virágzású. Június 15-18 körül érik, b?term?, er?ssége, hogy kiegyenlített terméshozamra képes. Gyümölcse kicsi, színe bordóspiros, lészíne sötétvörös, er?sen fest?lev?. Szárazon válik el a kocsánytól. Konzervipari és édesipari célra is felhasználható. Növekedési erélye gyenge-középer?s. Igénytelen fajtakör

 


 

Cseng?di csokros:
Magyar tájfajta. Öntermékeny, rendszeresen és igen b?ven terem, kés?n fordul term?re. Érési ideje korai,június 8-10-e. Gyümölcse középnagy, 20-22mm átmér?j?, nehezen válik le a kocsánytól. A héj színe kárminpiros, érés végére sötétbordó.
Fája igen er?s növekedés?.
Blumeriellás levélfoltosodásra ellenálló, moníliára rezisztens.
Friss fogyasztásra és konzervipari célra is felhasználható.

 


 

Debreceni b?term?:
Középnagy méret?, szabályos alakú, sötétbordó szín? gyümölcsöket nevel. Igen b?term?, június végén szedhet?. Újfehértói fürtös el?tt 1-2 nappal érik. Géppel betakarítható. Fája kissé er?sebb növekedés?, id?sebb korban felkopaszodásra hajlamos.

 


 

Érdi b?term?:
Kissé nyomott gömb alakú, középnagy vagy nagy gyümölcs?, sötét kárminpiros szín?, b?term?, június közepét?l szedhet?. Friss fogyasztásra, bef?zésre és fagyasztásra is alkalmas.

 


 

Érdi jubileum:
Rendszeresen és b?ven terem. Június közepén szedhet?. Gömb alakú, feketéspiros szín? gyümölcse van. Húsa igen kemény, fest?lev?. Felkopaszodásra alig hajlamos.

 


 

Érdi nagygyümölcs?:
5-8 nappal a Meteor korai után érik. Önmedd?, pollenadói: Meteor korai, Favorit, Cseng?di, Maliga emléke, Kántorjánosi. Germersdorfi 3, Katalin, Linda, Sunburst, Margit, Aida®, Carmen®. Gyümölcse nagy, átlag 23-25 mm átmér?j?. Húsa közepesen kemény, lédús. Hús- és lészíne karminpiros. Íze a szokásos meggyíznél kevésbé savas, savanykás-édes, zamatos. Els?sorban friss fogyasztásra alkalmas fajta. Fája er?s növés?, kúp alakú, közepesen s?r? koronát nevel.

 


 

Kántorjánosi:
Öntermékeny, de jó pollenadója az Újfehértói fürtös, mellyel egyid?ben, június végén, július elején érik. Alakja kissé nyomott gömb, gyümölcse nagy, bordópiros. Húsa kemény repedésre nem hajlamos, fest?lev?. Rázógéppel jól betakarítható. Konzervipari és friss fogyasztásra is alkalmas.

 


 

Maliga emléke:
Június harmadik dekádjában érik, két héten keresztül szüretelhet?. Gyümölcse középnagy, értetten is a fán marad. Húsa középkemény, nem fest?lev?. A fa növekedési erélye gyenge. Friss fogyasztásra és konzervipari célra is alkalmas.

Meteor korai:
Június els? dekádjában érik, gyümölcse sötétbordó szín?, kissé lapított gömb alakú. Húsa középkemény sötétpiros, fest?lev?. Magja kicsi. Sajmeggy alanyon er?s növekedés?. Friss fogyasztásra és konzervipari célra is felhasználható.

 


 

Pándy 276:
Kárpát-medencei meggy populációból szelektált klón fajta. Kés?i virágzású. Jó pollenadó fajtái a Cigánymeggy 7, Cigánymeggy 59, Favorit valamint a Cseng?di meggyfajták. Term?képesség: évjárattól függ?en gyenge, közepes vagy b?term?. Június 25-30. körül érik. Nagy-igen nagy gyümölcsöket terem. A gyümölcsök tömege 6-8 g. Íze kellemes, harmonikus, jellegzetes meggyíz.
Fája er?s növekedés?, els?r?södésre és felkopaszodásra hajlamos. Monília fert?zésre er?sen fogékony. Friss fogyasztásra és konzervipari célra egyaránt felhasználható

Piramis:
Korán, Június els? napjaiban 2-4 nappal a Meteor korai el?tt érik. Gyümölcse nagy, héja és húsa kármin piros, közepesen fest?lev?. Magja nagy, kocsánya teljes érésben szárazon válik le a gyümölcst?l. 2-3 hétig a fán tartható. Fája középer?s növekedés?, ágai meredeken felfelé törnek. Mivel termését nyársakon hozza, felkopaszodásra nem hajlamos. Intenzív ültetvények létesítésére is alkalmas. Öntermékenyülése 5-8 %-os, de mértéke további vizsgálatra szorul. Jó pollenadói: Katalin, Germersdorfi 3, Linda, Carmen, Margit.
Az Érdi Gyümölcs és Dísznövénytermesztési Kutató-Fejleszt? Kht szabadalmaztatott fajtája.

 

Újfehértói fürtös:
Gömb alakú, középnagy méret?, bordó szín?, húsa középkemény. Nagyon b?term?, június végén szedhet? érése elhúzódó.