FajtaismertetőRezisztens almafajtákSzaporító anyag előállításÚjdonságokKépek
Fajtaismertető / Meggy


Meggyfajtáink

 


 

Cigánymeggy C. 404.:
Középkései virágzású. Gyümölcse kicsi, festő levű, nagyon sötét színű. Növekedése középerős, ostorosodásra hajlamos. Bőtermő, igénytelen fajta. Húsa középkemény, festőlevű. Szárazon válik el a kocsánytól, jól rázható.

 


 

Cigánymeggy 7:
Nemesítője Brózik Sándor, egy kárpát-medencei populációból szelektálta. Öntermékeny, középkései virágzású. Június 15-18 körül érik, bőtermő, erőssége, hogy kiegyenlített terméshozamra képes. Gyümölcse kicsi, színe bordóspiros, lészíne sötétvörös, erősen festőlevű. Szárazon válik el a kocsánytól. Konzervipari és édesipari célra is felhasználható. Növekedési erélye gyenge-középerős. Igénytelen fajtakör

 


 

Csengődi csokros:
Magyar tájfajta. Öntermékeny, rendszeresen és igen bőven terem, későn fordul termőre. Érési ideje korai,június 8-10-e. Gyümölcse középnagy, 20-22mm átmérőjű, nehezen válik le a kocsánytól. A héj színe kárminpiros, érés végére sötétbordó.
Fája igen erős növekedésű.
Blumeriellás levélfoltosodásra ellenálló, moníliára rezisztens.
Friss fogyasztásra és konzervipari célra is felhasználható.

 


 

Debreceni bőtermő:
Középnagy méretű, szabályos alakú, sötétbordó színű gyümölcsöket nevel. Igen bőtermő, június végén szedhető. Újfehértói fürtös előtt 1-2 nappal érik. Géppel betakarítható. Fája kissé erősebb növekedésű, idősebb korban felkopaszodásra hajlamos.

 


 

Érdi bőtermő:
Kissé nyomott gömb alakú, középnagy vagy nagy gyümölcsű, sötét kárminpiros színű, bőtermő, június közepétől szedhető. Friss fogyasztásra, befőzésre és fagyasztásra is alkalmas.

 


 

Érdi jubileum:
Rendszeresen és bőven terem. Június közepén szedhető. Gömb alakú, feketéspiros színű gyümölcse van. Húsa igen kemény, festőlevű. Felkopaszodásra alig hajlamos.

 


 

Érdi nagygyümölcsű:
5-8 nappal a Meteor korai után érik. Önmeddő, pollenadói: Meteor korai, Favorit, Csengődi, Maliga emléke, Kántorjánosi. Germersdorfi 3, Katalin, Linda, Sunburst, Margit, Aida®, Carmen®. Gyümölcse nagy, átlag 23-25 mm átmérőjű. Húsa közepesen kemény, lédús. Hús- és lészíne karminpiros. Íze a szokásos meggyíznél kevésbé savas, savanykás-édes, zamatos. Elsősorban friss fogyasztásra alkalmas fajta. Fája erős növésű, kúp alakú, közepesen sűrű koronát nevel.

 


 

Kántorjánosi:
Öntermékeny, de jó pollenadója az Újfehértói fürtös, mellyel egyidőben, június végén, július elején érik. Alakja kissé nyomott gömb, gyümölcse nagy, bordópiros. Húsa kemény repedésre nem hajlamos, festőlevű. Rázógéppel jól betakarítható. Konzervipari és friss fogyasztásra is alkalmas.

 


 

Maliga emléke:
Június harmadik dekádjában érik, két héten keresztül szüretelhető. Gyümölcse középnagy, értetten is a fán marad. Húsa középkemény, nem festőlevű. A fa növekedési erélye gyenge. Friss fogyasztásra és konzervipari célra is alkalmas.

Meteor korai:
Június első dekádjában érik, gyümölcse sötétbordó színű, kissé lapított gömb alakú. Húsa középkemény sötétpiros, festőlevű. Magja kicsi. Sajmeggy alanyon erős növekedésű. Friss fogyasztásra és konzervipari célra is felhasználható.

 


 

Pándy 276:
Kárpát-medencei meggy populációból szelektált klón fajta. Késői virágzású. Jó pollenadó fajtái a Cigánymeggy 7, Cigánymeggy 59, Favorit valamint a Csengődi meggyfajták. Termőképesség: évjárattól függően gyenge, közepes vagy bőtermő. Június 25-30. körül érik. Nagy-igen nagy gyümölcsöket terem. A gyümölcsök tömege 6-8 g. Íze kellemes, harmonikus, jellegzetes meggyíz.
Fája erős növekedésű, elsűrűsödésre és felkopaszodásra hajlamos. Monília fertőzésre erősen fogékony. Friss fogyasztásra és konzervipari célra egyaránt felhasználható

Piramis:
Korán, Június első napjaiban 2-4 nappal a Meteor korai előtt érik. Gyümölcse nagy, héja és húsa kármin piros, közepesen festőlevű. Magja nagy, kocsánya teljes érésben szárazon válik le a gyümölcstől. 2-3 hétig a fán tartható. Fája középerős növekedésű, ágai meredeken felfelé törnek. Mivel termését nyársakon hozza, felkopaszodásra nem hajlamos. Intenzív ültetvények létesítésére is alkalmas. Öntermékenyülése 5-8 %-os, de mértéke további vizsgálatra szorul. Jó pollenadói: Katalin, Germersdorfi 3, Linda, Carmen, Margit.
Az Érdi Gyümölcs és Dísznövénytermesztési Kutató-Fejlesztő Kht szabadalmaztatott fajtája.

 

Újfehértói fürtös:
Gömb alakú, középnagy méretű, bordó színű, húsa középkemény. Nagyon bőtermő, június végén szedhető érése elhúzódó.