Fajtaismertet?Rezisztens almafajtákSzaporító anyag el?állításÚjdonságokKépek
Fajtaismertet? / Cseresznye


Cseresznyefajtáink

 


 

Aida®:
Korai, Bigarreau Burlat el?tt 10 nappal ér? fajta. Gyümölcse középnagy, átmér?je 26-30mm, fed?színe éretten sötétbordó, húsa középesen kemény. Fája középer?s növekedés?, b?term?. Porzói: Katalin, Van, Vera®, Sándor, Alex®.

Alex:
Öntermékeny. Kés?n, július elején érik. Gyümölcsei nagyok, alakjuk kissé megnyúlt gömb, színük sötétbordó. Húsa kemény, magja kicsi. Korán fordul term?re, rendszeresen és b?ven terem. Fája középer?s növekedés?. Jó pollenadója a Katalin, Kavics , Van fajtáknak. Friss fogyasztásra és h?t?ipari célra alkalmas. Az Érdi Gyümölcs és Dísznövénytermesztési Kutató-Fejleszt? Kht szabadalmaztatott fajtája.

 


 

Bigarreau Burlat:
Gyümölcse 22-24 mm átmér?j?, színe fogyasztási érettség kezdetén piros, majd sötétbordóvá válik. Húsa középkemény, héja vékony. Május végén-június elején érik. Term?képessége közepes. Jó termékenyít? fajtái: Münchebergi korai, Szomolyai fekete, Vera, Van.

Carmen:
A Bigarreau Burlat után ér? hazai fajtaújdonság. Virágai kés?n nyílnak, a Germersdorfi jól termékenyíti ?ket.
Gyümölcse igen nagy (28-30mm), nyomott gömb alakú, húsa kemény.
Fája gyenge, középer?s növekedés?.

 


 

Early Korvik®::
Középkorai, keményhúsú cseresznye. Gyümölcse formája és hosszú szára hasonló a Kordiához, mely sokáig fán tartható.
Héj és hússzíne sötétpiros. Fája er?s növekedés?.
Porzója: Kordia, Biggarreau Burlat.

 


 

Germersdorfi 3, FL 45:
Szív alakú, nagyon nagy gyümölcs?, sötétbordó szín?, b?term?, június közepét?l szedhet?. Fája er?s növekedés?. Június harmadik hetében kezd el érni. Minden célra jól használható. A Germersdorfi 3-mas klón gyümölcsei nagyobbak. Jó pollenadói: Margit, Van, Sunburst, Linda, Hedelfingeni.

 


 

Hedelfingeni óriás:
Kissé megnyúlt szív alakú, nagy gyümölcs?, feketésbordó szín?, b?term?, június végén szedhet?. Fája er?s növekedés?, géppel jól betakarítható. Jó pollenadó. pollenpartnerei: Germersdorfi 1 és 3, Van, Stella, Kavics, Katalin.

 


 

Katalin:
Széles vállas, nagy gyümölcs?, bordó piros szín?, b?term?. Kései érés? fajta, a He-delfingeni után érik néhány nappal. B?ven és rendszeresen terem, friss fogyasztásra, exportra és feldolgozásra is kiválóan megfelel. Gépi betakarításra is alkalmas. Jó pollenadói: Van, Stella, Linda, Kavics, Alex.

 


 

Kavics:
Június végén érik, gyümölcse nagy, húsa sötét szín? és rendkívül kemény, de repedésre nem hajlamos. Rázógéppel jól szüretelhet?. Jól tárolható, szállítást jól t?ri. Bef?ttnek ideális. Tavaszi fagyokra kissé érzékeny. Pollenadók: Germersdorfi 3, Katalin, Alex.

Kordia:
Néhány nappal a Germersdorfi után ér?, friss fogyasztásra és feldolgozásra is kiváló fajta. Gyümölcse nagy, ropogós, sötétpiros, sokáig a fán maradhat. Húsa kemény, szállítást jól bírja. Fája lehajló habitusú. Fagyzugos és száraz területekre nem való. Pollenadói: Germesdorfi,Katalin, Linda, Van.

 


 

Linda:
Nagy gyümölcs?, bordó piros szín?, b?term? fajta. Június közepét?l, a Germersdorfi után néhány nappal érik. Friss fogyasztásra, exportra bef?tt gyártásra kiváló. Húsa igen kemény, gépi betakarításra alkalmas. Ajánlott pollenadók: Germesdorfi, Kavics, Hedelfingeni óriás, Alex.

 


 

Margit:
Gömbölyded alakú cseresznye. Színe bordópiros, kocsánya középhosszú. Húsa ropogós. Június második felében érik, közepes term?képesség?. Kézzel és géppel is betakarítható. A gyümölcs kiváló min?ség?, sokoldalúan felhasználható árufajta. Porzói: Van, Linda, Germesdorfi, Hedelfingeni óriás.

 


 

Paulus®:
Öntermékeny, virágai középkorán nyílnak. Június 10-12 körül érik. Gyümölcse nagy-igen nagy, 26 mm átmér?j?, 7-9 g tömeg?. Héja bordópiros szín?. Húsa sötétpiros, igen kemény állományú. Öntermékenysége ellenére nem hajlamos a túlköt?désre, kiválóan porozza a Carmen® fajtát.

 


 

Regina:
Július közepén ér?, Európában elterjedt és elismert kési cseresznye. Term?hely iránt nem igényes, korán term?re forduló, prémium min?séget adó csúcsfajta. Gyümölcse nagy méret?, kemény, ellenáll a csapadék okozta gyümölcs repedésnek.
Héjszíne mély vörös, húsa alacsony savtartalmú.
A Schneider’s, Sylvia, Sam, Karina jól porozza .

Rita:
Május 20-a körül, 10 nappal a Bigarreau Burlat el?tt érik.
Gyümölcse középnagy, átmér?je 23-24 mm. Húsa piros szín?, középkemény.
Fája gyenge-középer?s növekedés?, koronája lehajló gömb alakú. Igen korán ér? prim?r cseresznye.
Virágai középkorán nyílnak, Katalin, Vera, Valerij Cskalov termékenyítik a legjobban.
Sándor:
Május végén-június els? napjaiban érik, közvetlenül a Bigarreau Burlat el?tt. Virágai korán nyílnak. Öntermékeny, jó pollenadójaa Bigarreau Burlatnak. Gyümölcse közepesen nagy, 4 g tömeg?, 24-25 mm átmér?j?. Alakja kissé megnyúlt gömb, héja sötétbordó. Húsa közepesen kemény, sötétpiros szín?. Fája ritka ágrendszer?, feltörekv?, laza kúp alakú koronát nevel. Középer?s növekedés?.
Sunburst:
Kanadai el?állítású, öntermékeny fajta. Rendszeresen és b?ven terem. Június 15-20 körül, a Bigarreau Burlat után kb. 15-20 nappal érik. Nagy, sötétbordó gyümölcse 26-30 mm átmér?j?, fényes felület?. Húsa világospiros, közepesen kemény, ropogós, repedésre kissé hajlamos. Csak néhány napig tartható fent a fán. Jól termékenyíti a Vera, Linda,Katalin, cseresznyefajtákat és az Érdi nagygyümölcs? meggyfajtát. Fája er?s növekedés?, koronája kissé szétterül?, b?term?. Középérés? fajta.
Felkopaszodásra hajlamos, ezért rendszeres metszést igényel.

 


 

Szomolyai fekete:
Nyomott gömb alakú, középnagy gyümölcs? fajta. Színe nagyon sötét, majdnem fekete. Gyümölcsének magas a szárazanyag-tartalma. B?term?. Június második hetében szüretelhet?. Korai és középkorai virágzású fajtákkal (Münchebergi korai, Valerij Cskalov, Bigarreau Burlat) kölcsönösen jól termékenyítik egymást.

 


 

Tamara®:
Középkései érés?, (Bigarreau Burlat után 18-20 nap) sötét piros fed?szín? darabos cseresznye-újdonság. Kocsánya hosszú, húsa Bigarreau Burlatnál puhább, de kevésbé hajlamos a repedésre.
Porzó: Vanda, Early Korvik®, Kordia, Carmen®, Skeena

 


 

Valerij Cskalov:
Érés ideje: május vége-június eleje, a Bigarreau Burlat fajtával egy id?ben. Korai virágzású, önmedd? fajta. Term?képessége és termésbiztonsága kiváló, igen b?term? fajta. Gyümölcse közepesen nagy, vállas, sötétbordó szín?, közepesen keménye. Fája középer?s-er?s növekedés?, közepesnél ritkább ágrendszer?, koronája kés?bb a termés tömege alatt széthajló, kissé csüng? habitusú.
Jó pollenadói a Vera®, Bigarreau Burlat, Szomolyai fekete, Münchebergi korai

 


 

Van:
Nyomott gömb alakú, középnagy méret?, héja feketésbordó szín?. Húsa kemény, ropogós. Nagyon b?term?, június közepén szedhet?. Fája gyengébb növekedés?. Virágzási ideje korai, elhúzódó. Kölcsönösen jó pollenadója a Bigarreau Burlat, Linda, Germersdorfi 1 és 3, Hedelfingeni, Kavics, Katalin fajtáknak.

 


 

Vera:
Június közepén, a Bigarreau Burlat után egy héttel érik. Rendszeresen és igen b?ven terem. Gyümölcse nagy, húsa piros, középkemény, de nem roppanó. Fája középer?s növekedés?. Pollenadói: Alex, Sándor, Péter, Valerij Cskalov. A Bigarreau Burlat-tal kölcsönösen jól termékenyítik egymást. Az Érdi Gyümölcs és Dísznövénytermesztési Kutató-Fejleszt? Kht szabadalmaztatott fajtája.