FajtaismertetőRezisztens almafajtákSzaporító anyag előállításÚjdonságokKépek
Fajtaismertető / Kajszi


Kajszifajtáink

 

 

Bergeron:
Öntermékeny, virágai későn nyílnak. Gyümölcse közepes méretű, tetszetős színű, kissé rostos, teljes érésben kiváló zamatú, gyümölcsritkítást igényel, fagytűrése jó, virág-moniliára érzékeny, július 20 után szedhető. Magvaváló fajta.

 


 

Bhart:
Korai, június végén, július elején érő fajta. Nagyméretű gyümölcse világos narancssárga, fényes, kiváló ízű. Fája erős növekedésű, korán fordul termőre. Érése elhúzódó, többmenetes szedés szükséges. Nem öntermékeny, javasolt porzófajták: Hargrand, Harlayne, Bergeron

 


 

Budapest:
Nagyméretű, elsősorban befőtt-készítésre alkalmas kései kajszifajta. Fája gyenge növekedésű, hasadásra hajlamos. Elsősorban házikerti fajta

Ceglédi arany:

Magyar kajszi után 6-7 nappal érő, öntermékeny fajta. Nagy, gömb alakú gyümölcsű. Felhasználható friss fogyasztásra és tartósításra. Jól szállítható. Fája erős növekedésű, termésbiztonsága kiemelkedő, termőképessége jó. Gombabetegségek ellen gondos vé-delmet igényel.

 


 

Ceglédi bíbor:
Öntermékeny, jó pollenadó. Nagy gyümölcsű, kárminpirossal bemosott színű, bőtermő, megnyúlt gömb alakú, július közepétől szedhető. Húsa rostos, bőlevű. Fagytűrése gyenge. Befőtt készítésére kiválóan alkalmas.

 


 

Ceglédi kedves:
Középidőben virágzik, öntermékenyülése nem kielégítő, ezért porzópartner szükséges: Magyar kajszi C 235. Ceglédi bíborkajszi. Bőtermő, de alternanciára hajlamos. Július 2-3. dekádjában szedhető. Gyümölcse középnagy, kissé megnyúlt. Húsa kemény, íze zamatos. Fája erős növekedésű. Télállósága és tavaszi fagytűrése a közepesnél jobb.

 


 

Ceglédi óriás:
korai virágzású, önmeddő, pollenadói: Ceglédi Piroska, Harcot, Magyar kajszi, Ceglédi bíborkajszi. Nagy gyümölcsű, kárminpirossal bemosott színű, megnyúlt gömb alakú, bőtermő, Húsa lédús, középkemény. Július elején szedhető. Frissfogyasztásra alkalmas, ex-portminőségű.

 


 

Ceglédi Piroska:
Gyümölcse 5-7 nappal a Magyar kajszi előtt érik, igen korán beszíneződik, gömbölyű, középnagy, fényes, sötét narancssárga, pirossal bemosott. Húsa kemény, éretten sem puhul, közepes ízű, csak teljes érésben zamatos. Friss piaci áruként és befőzésre is megfelel. Éretten nem szállítható. Kisméretű, sűrű szétterülő koronát nevel, termőképessége jó, fagytűrése közepes. Önmeddő, a középidőbem virágzó fajták termékenyítik (Ceglédi bíborkajszi, Har-cot).

 


 

Gönci magyar kajszi:
Öntermékeny, jó pollenadó. Gyümölcse kúpos gömb alakú, középnagy méretű, narancssárga színű. Bőtermő, korán fordul termőre. Július második felében szedhető. Tél végi, kora tavaszi fagyokra érzékeny. Sokoldalúan felhasználható fajta.

 


 

Goldrich:
Július első napjaiban érő amerikai nemesítésű kajszi. Nagy, kissé lapított gömb alakú termését kevés fedőszín borítja. Fája középerős növekedésű, a himlő vírusra részben ellenálló.

 


 

Harcot:
Korai virágzású. Kanadában nemesített újdonság. Érési ideje korai, július 5-15 között érik. Gyümölcse középnagy, megnyúlt. Húsa lédús, rostos, kemény állományú. Fája önmeddő, A Ceglédi Piroskával és a Gönci magyar kajszival terem jól. Fája erős növekedésű, sharka vírusra toleráns. Termőképessége jó, de gyümölcseit ritkítani kell. Friss fogyasztásra és befőtt készítésére is alkalmas.

 


 

Hargrand:
Kanadában nemesített újdonság. Virágzási ideje középkésői. Nagy méretű gyümölcse középérésű, kerekded, halvány. Fája erős növekedésű, sharka vírusra toleráns, a téli fagyokat jól tűri.

 


 

Ligeti óriás:
Igen nagy gyümölcsű, július közepén érő kajszibarack. Előnye, hogy bő termés esetén sem aprósodik. Húsa éretten sötét narancssárga, bő levű, nagyon finom ízű. Fedőszíne narancssárga enyhén kárminpirossal bemosott. Fája középerős növekedésű, kúp alakú koronát nevelő, ágai felfelé törőek. Porzófái: Magyar kajszi, Ceglédi bíborkajszi, Gönci magyar kajszi, Rózsakajszi.

 


 

Magyar kajszi C 235:
Virágai öntermékenyülők, más fajtákat is jól termékenyítenek. Középnagy méretű, kúpos gömb alakú, narancssárga foltosan pirossal bemosott színű, bőtermő, július második felében szedhető. A téli és a tavaszi fagyokra érzékeny. Friss fogyasztásra, befőtt és pálinka készítésére is alkalmas.

 


 

Mandulakajszi:
Későn virágzó fajta. Virágai részben öntermékenyek. Nagy gyümölcsű, mandula alakú, narancssárga pirossal bemosott színű, bőtermő, július utolsó harmadában szedhető. Koronája laza, termőképessége jó.

 


 

Pannónia:
Középkései virágzású, nagymértékben öntermékeny fajta. Rendszeresen és bőven terem, de túlkötődésre hajlamos. Gyümölcse a Magyar kajszihoz hasonló, illetve annál kissé savasabb. Fája közepesnél gyengébb növekedésű. Sarka vírussal szemben fogékony. Intenzív termesztésre alkalmas.

 


 

Rózsakajszi C. 1406:
Öntermékeny, virágai középkésőn nyilnak. Kicsi méretű, jó termésbiztonságú fajta, amely bőtermő és július végén szedhető. Húsa édes, bőlevű, középkemény. Fája erős növekedésű. Sarka vírusra érzékeny. Téltűrése jó. Konzervipari célra ajánlott fajta.

 


 

Szegedi mamut:
Július közepén érő, nagyméretű kajszifajta. Gyümölcshúsa rostos, bőlevű, kellemes ízű. Sokoldalú fajta, friss fogyasztásra, befőttnek, lekvárnak, pálinkának, gyümölcslének és aszalt gyümölcsnek is kiválóan alkalmas. Húsa középkemény, rostos, éretten bő levű, kellemes zamatú. Porzófajtája a Gönci magyar kajszi, a Magyar kajszi és a Rakovszky.