Fajtaismertet?Rezisztens almafajtákSzaporító anyag el?állításÚjdonságokKépek
Fajtaismertet? / Kajszi


Kajszifajtáink

 

 

Bergeron:
Öntermékeny, virágai kés?n nyílnak. Gyümölcse közepes méret?, tetszet?s szín?, kissé rostos, teljes érésben kiváló zamatú, gyümölcsritkítást igényel, fagyt?rése jó, virág-moniliára érzékeny, július 20 után szedhet?. Magvaváló fajta.

 


 

Bhart:
Korai, június végén, július elején ér? fajta. Nagyméret? gyümölcse világos narancssárga, fényes, kiváló íz?. Fája er?s növekedés?, korán fordul term?re. Érése elhúzódó, többmenetes szedés szükséges. Nem öntermékeny, javasolt porzófajták: Hargrand, Harlayne, Bergeron

 


 

Budapest:
Nagyméret?, els?sorban bef?tt-készítésre alkalmas kései kajszifajta. Fája gyenge növekedés?, hasadásra hajlamos. Els?sorban házikerti fajta

Ceglédi arany:

Magyar kajszi után 6-7 nappal ér?, öntermékeny fajta. Nagy, gömb alakú gyümölcs?. Felhasználható friss fogyasztásra és tartósításra. Jól szállítható. Fája er?s növekedés?, termésbiztonsága kiemelked?, term?képessége jó. Gombabetegségek ellen gondos vé-delmet igényel.

 


 

Ceglédi bíbor:
Öntermékeny, jó pollenadó. Nagy gyümölcs?, kárminpirossal bemosott szín?, b?term?, megnyúlt gömb alakú, július közepét?l szedhet?. Húsa rostos, b?lev?. Fagyt?rése gyenge. Bef?tt készítésére kiválóan alkalmas.

 


 

Ceglédi kedves:
Középid?ben virágzik, öntermékenyülése nem kielégít?, ezért porzópartner szükséges: Magyar kajszi C 235. Ceglédi bíborkajszi. B?term?, de alternanciára hajlamos. Július 2-3. dekádjában szedhet?. Gyümölcse középnagy, kissé megnyúlt. Húsa kemény, íze zamatos. Fája er?s növekedés?. Télállósága és tavaszi fagyt?rése a közepesnél jobb.

 


 

Ceglédi óriás:
korai virágzású, önmedd?, pollenadói: Ceglédi Piroska, Harcot, Magyar kajszi, Ceglédi bíborkajszi. Nagy gyümölcs?, kárminpirossal bemosott szín?, megnyúlt gömb alakú, b?term?, Húsa lédús, középkemény. Július elején szedhet?. Frissfogyasztásra alkalmas, ex-portmin?ség?.

 


 

Ceglédi Piroska:
Gyümölcse 5-7 nappal a Magyar kajszi el?tt érik, igen korán beszínez?dik, gömböly?, középnagy, fényes, sötét narancssárga, pirossal bemosott. Húsa kemény, éretten sem puhul, közepes íz?, csak teljes érésben zamatos. Friss piaci áruként és bef?zésre is megfelel. Éretten nem szállítható. Kisméret?, s?r? szétterül? koronát nevel, term?képessége jó, fagyt?rése közepes. Önmedd?, a középid?bem virágzó fajták termékenyítik (Ceglédi bíborkajszi, Har-cot).

 


 

Gönci magyar kajszi:
Öntermékeny, jó pollenadó. Gyümölcse kúpos gömb alakú, középnagy méret?, narancssárga szín?. B?term?, korán fordul term?re. Július második felében szedhet?. Tél végi, kora tavaszi fagyokra érzékeny. Sokoldalúan felhasználható fajta.

 


 

Goldrich:
Július els? napjaiban ér? amerikai nemesítés? kajszi. Nagy, kissé lapított gömb alakú termését kevés fed?szín borítja. Fája középer?s növekedés?, a himl? vírusra részben ellenálló.

 


 

Harcot:
Korai virágzású. Kanadában nemesített újdonság. Érési ideje korai, július 5-15 között érik. Gyümölcse középnagy, megnyúlt. Húsa lédús, rostos, kemény állományú. Fája önmedd?, A Ceglédi Piroskával és a Gönci magyar kajszival terem jól. Fája er?s növekedés?, sharka vírusra toleráns. Term?képessége jó, de gyümölcseit ritkítani kell. Friss fogyasztásra és bef?tt készítésére is alkalmas.

 


 

Hargrand:
Kanadában nemesített újdonság. Virágzási ideje középkés?i. Nagy méret? gyümölcse középérés?, kerekded, halvány. Fája er?s növekedés?, sharka vírusra toleráns, a téli fagyokat jól t?ri.

 


 

Ligeti óriás:
Igen nagy gyümölcs?, július közepén ér? kajszibarack. El?nye, hogy b? termés esetén sem aprósodik. Húsa éretten sötét narancssárga, b? lev?, nagyon finom íz?. Fed?színe narancssárga enyhén kárminpirossal bemosott. Fája középer?s növekedés?, kúp alakú koronát nevel?, ágai felfelé tör?ek. Porzófái: Magyar kajszi, Ceglédi bíborkajszi, Gönci magyar kajszi, Rózsakajszi.

 


 

Magyar kajszi C 235:
Virágai öntermékenyül?k, más fajtákat is jól termékenyítenek. Középnagy méret?, kúpos gömb alakú, narancssárga foltosan pirossal bemosott szín?, b?term?, július második felében szedhet?. A téli és a tavaszi fagyokra érzékeny. Friss fogyasztásra, bef?tt és pálinka készítésére is alkalmas.

 


 

Mandulakajszi:
Kés?n virágzó fajta. Virágai részben öntermékenyek. Nagy gyümölcs?, mandula alakú, narancssárga pirossal bemosott szín?, b?term?, július utolsó harmadában szedhet?. Koronája laza, term?képessége jó.

 


 

Pannónia:
Középkései virágzású, nagymértékben öntermékeny fajta. Rendszeresen és b?ven terem, de túlköt?désre hajlamos. Gyümölcse a Magyar kajszihoz hasonló, illetve annál kissé savasabb. Fája közepesnél gyengébb növekedés?. Sarka vírussal szemben fogékony. Intenzív termesztésre alkalmas.

 


 

Rózsakajszi C. 1406:
Öntermékeny, virágai középkés?n nyilnak. Kicsi méret?, jó termésbiztonságú fajta, amely b?term? és július végén szedhet?. Húsa édes, b?lev?, középkemény. Fája er?s növekedés?. Sarka vírusra érzékeny. Télt?rése jó. Konzervipari célra ajánlott fajta.

 


 

Szegedi mamut:
Július közepén ér?, nagyméret? kajszifajta. Gyümölcshúsa rostos, b?lev?, kellemes íz?. Sokoldalú fajta, friss fogyasztásra, bef?ttnek, lekvárnak, pálinkának, gyümölcslének és aszalt gyümölcsnek is kiválóan alkalmas. Húsa középkemény, rostos, éretten b? lev?, kellemes zamatú. Porzófajtája a Gönci magyar kajszi, a Magyar kajszi és a Rakovszky.